Громадянство Словаччини

Громадянство Словаччини для українців.

А чи потрібно взагалі українцю громадянство для законного проживання в Словаччині?

Щоб подати прохання про громадянство Словаччини треба попередньо провести в статусі ВНП (вид на проживання або тимчасове місце проживання) 5 років, потім в статусі ПМП (постійне місце проживання) до 8 років, здати іспит на знання словацької мови та історії Словаччини, правильно підготувати документи і після їх подачі почекати ще кілька місяців до моменту отримання словацького паспорту. Чи отримання словацького паспорту є вашою ціллю? Переважно, українців цікавить питання легального перебування в Словаччині (а сама наявність словацького паспорту хвилює точно не в першу чергу).

Для комфортного життя та працевлаштування, гідного заробітку та навіть безкоштовного навчання дітей в Словаччині, вам не обов’язково отримувати громадянство Словаччини. Ви можете залишатися громадянином України, але отримати спочатку ВНП, а потім дозвіл на постійне проживання в Словаччині. Це надає вам всі необхідні можливості для комфортного життя в Європі.

Універсальний спосіб отримання виду на проживання в Словаччині

Є різні способи отримання ВНП (вид на проживання), наприклад, возз’єднання сім’ї або через освіту (ВНП для студентів). Але ПМП (постійне місце проживання) на підставі студентського ВНП отримати не вдасться. А якщо далі отримувати ПМП з іншої підстави, то від кількості років, проведених в Словаччині по студентському ВНП, буде зарахована лише половина.

Тому самий універсальний і перевірений спосіб – це отримання ВНП з одночасним відкриттям бізнесу в Словаччині.

З гордістю відзначимо, що Словаччина є однією з найбільш перспективних країн для розвитку власного бізнесу. За версією журналу Site Selection в 2016 році Словаччина увійшла в число лідерів з рейтингу інвестиційної привабливості. Тут можливо побудувати дійсно прибутковий бізнес і, звичайно, по-європейські стабільний. У Словаччині розмістили свої підприємства багато всесвітньо відомих компаній з різних галузей, наприклад: Heineken, Volkswagen, Hyundai, Kia, Continental, Embraco, U.S. Steel, Osram, Samsung, IBM.

Загалом, в Словаччині багато добрих роботодавців, на яких працює місцеве населення, таким чином забезпечуючи свою високу купівельну спроможність. А в багатьох галузях бізнесу конкуренція як і раніше низька, що дозволяє досить швидко розвити свою справу. І ми маємо багато прикладів, як добре виходить у мігрантів з країн СНД організувати успішний бізнес в Словаччині. Це обумовлено, з одного боку, спритністю та активністю мігрантів порівняно з більш повільним місцевим населенням. А з іншого боку, справа в свіжому погляді на місцеві ринки: дуже часто бізнес, створений іноземцем, пропонує словакам нові послуги або товари, водночас відкриваючи додаткові споживчі ніші.

На щастя, за словацькими законом можливо отримати ВНП одночасно з реєстрацією фірми або приватного підприємця. Для цього буде потрібно правильно підготовити бізнес-план на словацькій мові та подати деякі документи до відповідних установ.

Бути приватним (індивідуальним) підприємцем з точки зору організаційних витрат дешевше, ніж мати власну фірму на правах засновника. Але приватні підприємці можуть займатися далеко не будь-яким бізнесом (доступно близько 180 видів діяльності – це багато, але для деяких видів діяльності необхідна саме фірма). Також можливий варіант отримання статусу співзасновника у існуючій фірмі. Загалом, варіантів отримання ВНП через відкриття бізнесу в Словаччині реально багато. І ми досконально розібралися в усіх особливостях, тому, якщо ви звернетеся до нас по допомогу, то ми обов’язково запропонуємо вам оптимальний саме для вас варіант (з мінімумом організаційних витрат).

З урахуванням нашого досвіду, для тих, хто збираєтеся купити та здавати в оренду нерухомість в Словаччині чи планує працювати як найманий співробітник, універсальним та найбільш доступним варіантом є відкриття приватного підприємництва. При цьому ми вирішимо за Вас всі організаційні проблеми, надавши пакет послуг «під ключ». Ви отримаєте ID-карту (місцевий аналог паспорту), вид на проживання в Словаччині (ВНП), діючий бізнес (офіційно зареєстрований на Вас ПП) за 2060 €.

Звертайтесь до нас за консультацією по всім питанням імміграції до Словаччини!