Навчання в Словаччині для українців

Словацькі вищі навчальні заклади (ВНЗ) – безкоштовна європейська освіта для українців!

Чи дійсно в Словаччині є безкоштовна освіта для українців, та ще й без здачі ЗНО та численних іспитів? Так — це унікальна перспектива для молоді України, бо Словацька республіка привітна та відкрита для іноземців європейська держава.

Які є варіанти вступу українця до державного ВНЗ Словаччини?

Звісно найбільш поширений варіант безкоштовного навчання в Словаччині: через успішно складені вступні іспити в обраний Вами університет. Для цього Вам потрібен тільки шкільний атестат українського навчального закладу. А при наявності у абітурієнта документа про закінчення гімназії вступ до ВНЗ Словаччини взагалі без іспитів. За умови достатності кількості у Вас навчальних годин. Для цього проводиться так звана нострифікація: перерахунок годин і балів українського шкільного атестату на словацьку систему освіти.

З досвіду спілкування з нашими клієнтами, які успішно мігрували до Словаччини з дітьми-підлітками, більшість з них віддали перевагу варіанту вступу дитини до ВНЗ без складання іспитів після закінчення словацької гімназії (до речі, теж безкоштовно). Дійсно закінчення будь-якого навчального закладу середньої школи Словаччини дає можливість безкоштовного навчання в державних університетах.

Вступити в словацький ВНЗ можливо і після закінчення підготовчих курсів, що організовані при університетах і мають державну акредитацію. Перелік факультетів для іноземців, на які можна вступити без іспиту, публікується на офіційному сайті навчального закладу. У даного варіанту є істотний мінус – це не самий бюджетний варіант (порядок цін близько 4000 € на рік).

Єдина умова безкоштовного навчання в Словаччині – знання словацької мови!

Навчання в ВНЗ відбувається тільки на словацькій мові! Добра новина для абітурієнтів: словацька мова дається легко, бо дуже схожа з українською, фактично це є спорідненні мови. Після закінчення мовних курсів, а це близько 4 місяців, здобувається базовий рівень володіння словацькою мовою. Десь за півроку навчання в університеті настає повна мовна адаптація.

Основні переваги навчання у Словаччині на думку студентів-українців (після 1-2 років навчання):

  1. Люди привітні, вчителі доброзичливі. Словаки близькі ментально до українців, тому спілкування та навчання комфортне. Протягом першого року навчання в Словаччині завжди лояльне відношення до студента: до мови, засвоєння програми навчання.
  2. Безкоштовний проїзд залізничним транспортом для студентів, які мають студентську карту ISIC-card, в межах території Словаччини. На інші сполучення для студентів є значні знижки — до -50%.
  3. Комфортабельні гуртожитки вартістю 45-65 € на місяць з особи. Доступне харчування у студентських їдальнях.
  4. Дипломи словацьких університетів дійсні у будь-який країні світу.
  5. Стажування студентів на підприємствах, з якими у навчального закладу заключенні договори. Студенти також мають право офіційно працювати у Словаччині. Роботодавці з задоволенням приймають студентів на роботу, так як є пільгове оподаткування заробітної плати студента.
  6. Словаччина входить до шенгенської зони, а це забезпечує вільне пересування по всій Європі. Дозвіл на проживання в Словаччині, дає можливість оформити згодом постійне місце проживання (ПМП).
  7. Навчання у ВНЗ Словаччини надає можливість участі в програмах обміну студентами між університетами. Одна з найбільш відомим програм з обміну студентами в країнах ЄС — це Erasmus. Для участі в програмі обміну потрібно добре навчатись, а також підготувати ряд документів.
  8. Відмінні перспективи працевлаштування випускників деяких ВНЗ в європейських компаніях. Наприклад, університет Матея Бела (місто Банська Бистриця) тісно співпрацює з великими престижними компаніями при проходженні навчальної практики з подальшим працевлаштуванням студентів.

Інформація по перевагам словацької освіти підготовлена по матеріалам опитування студентів, які свого часу іммігрували до Словаччині зі своїми батьками, які скористалися нашою професійною допомогою по оформлення ВНП (виду на проживання).

Звертайтесь до нас за консультацією по всім питанням імміграції до Словаччини!